Znaczenie snów o królikach: symbolika i interpretacja

Czy to urocze, futrzane zwierzątko przypadkowo wskoczyło do twojego snu w nocy? Króliki pojawiające się we śnie są uważane za bardzo symboliczne, które zawierają ukrytą wiadomość często związaną ze szczęściem i obfitością. Chociaż w niektórych przypadkach królik pojawia się w naszych snach związanych z oszustwem lub popędami seksualnymi.

Ponieważ królik pozostaje nieświadomy dla śniącego, otrzyma on niewiele wskazówek, czy przyniesie szczęście, czy kłopoty.

Sny o symbolice królika

 • Obfitość, bogactwo i szczęście
 • Podatność lub niewinność
 • Seksualność lub czystość
 • Posłaniec z nieznanego
 • Transformacja i odrodzenie.

Znaczenie snu królik

Podobnie jak znaczenie w naszych snach, ikoniczny obraz królika jest również głęboko zakorzeniony w mitologii i folklorze; potężny symbol łączący się z płodnością, niewinnością, szczęściem, obfitością i podstępem.

Czasami znany jako archetypowy trickster, królik w twoim śnie zawiera wysoki stopień intelektu lub tajnej wiedzy i używa go do płatania figli lub w inny sposób nie przestrzegania normalnych zasad i przeciwstawiania się konwencjonalnym zachowaniom. To, co chcielibyśmy uznać za współczesnego TROLL, królik w naszym śnie może reprezentować tych ludzi, którymi się otaczasz – lub – ukryte cechy o sobie, których nie jesteś świadomy.

Jedną rzeczą, którą wiemy na pewno, jest to, że królik ma silny związek z kobiecością, odrodzeniem i płodnością. Jednak króliki mogą wykazywać podobne cechy do lisa – przebiegłe lub podstępne zachowanie, które odzwierciedla ludzi, których znasz lub nieświadome aspekty ciebie samego.

Znaczenie snu królik: Ukryte wskazówki

Jeśli chodzi o dekodowanie snów, jesteś najlepszym interpretatorem, możemy jedynie sugerować, co może on oznaczać. Ponieważ nie ma dwóch takich samych osób, które mają takie same doświadczenia, sny lub uczucia, banalne byłoby stwierdzenie, że wszystkie króliki reprezentują jedną rzecz.

W swoim śnie otrzymasz wskazówki, w jaki sposób królik się manifestuje, często wyświetlając określony kolor, rodząc, umierając, a czasem atakując śniącego.

Następnym krokiem byłoby zidentyfikowanie, co dokładnie oznacza dla ciebie „królik”. W chrześcijaństwie króliki mogą odzwierciedlać nowe początki (wiosna) lub odrodzenie (zmartwychwstanie) związane z Wielkanocą.  W literaturze od Kubusia Puchatka, Piotrusia Królika, Aksamitnego Królika, Piotrusia Cottontaila lub Królika Bugsa.

Co więcej, zbadanie, w jaki sposób królik pojawił się we śnie, pomaga zawęzić jego motyw, a następnie lokalizację, temperament i interakcję. Te kluczowe czynniki pozwolą rozszyfrować, czy królik przyniósł radosną nowinę, czy ostrzeżenie.

CZYTAJ  Znaczenie Żaba Sen: 20 różnych scenariuszy

Sny o królikach: Płodność i odrodzenie

Króliki często pojawiają się w naszych snach, aby pokazać symbole długowieczności, płodności, księżyca lub odrodzenia. Silne skojarzenie ze zmartwychwstaniem Jezusa Chrystusa w Biblii, mimo że króliczki nigdzie nie występują w Piśmie Świętym.

Musimy podejść do królika metaforycznie w twoim śnie i odzwierciedlić go w jego energetycznym zachowaniu hodowlanym, które odzwierciedla płodność. Króliki są znane z rozmnażania się w młodym wieku i mogą produkować wiele miotów każdego roku. Czy królik pojawił się jako symbol obfitości czegoś w twoim życiu, czy może jako symbol wielokrotnego szczęścia?

Możesz się zastanawiać, dlaczego króliki są ściśle związane z księżycem. Okazuje się, że te urocze zwierzęta są nocne, dlatego są powiązane z tajemnicą i cyklami księżyca.

Zajączek wielkanocny pojawia się wiosną, w czasie (zmartwychwstania) śmierci starego i nowego. Nawet jeśli króliczki nie leżą w naszych snach, mogą być ściśle związane z transformacją, odrodzeniem i płodnością w twoim życiu. Króliczek ma zdolność do manifestowania się we śnie, przynosząc szczęście w związkach, pracy lub szczęście w czymś.

Rozbuchana seksualność czy dziewicza czystość?

Królik pozostaje nieświadomy dla śniącego, prawdopodobnie kierując jego uwagę na jego seksualne represje lub tendencje. Gdziekolwiek spojrzeć, króliki i zające są często kojarzone z seksem.

W dzisiejszych czasach widzimy emblemat „Króliczka Playboya”, który ma reputację płodnego hodowcy, królik zestawia seksualność z niewinnością. Czy wiesz, że samice królików często osiągają dojrzałość płciową w bardzo młodym wieku? Co to dla ciebie oznacza i jak to się ma do twojego życia?

Może dlatego w mitologii Azteków pisze się o Centzon Totochtin. Około 400 boskich królików, które spotykały się, aby urządzać pijackie imprezy – lub coś innego.

Jest to symbol, który zachęca śniącego do zbadania prawdopodobnie obszarów stłumionych skłonności seksualnych lub możliwej nadmuchiwanej chęci do krótkotrwałych przyjemności. Ponieważ jest to dzikie nocne zwierzę, sugeruje to, że obraz nadal pozostaje nieświadomy dla śniącego i można go rozszyfrować tylko poprzez wewnętrzną refleksję.

W wielu tradycjach kulturowych króliczek był przedstawiany jako bohater lub powszechnie kojarzony z byciem łobuzem. W naszych snach mogą być postrzegane jako łobuzy, które mogą wyrządzić nam zarówno wiele dobrego, jak i wiele złego.

W niektórych kulturowych folklorach i mitologiach króliki są znane jako oszuści, złodzieje, kłamcy lub klauni – wydają się odzwierciedlać te tendencje w naszych snach. Czy to oznacza, że jesteś złą osobą? Niekoniecznie, ale jest to symbol, który zawiera w sobie początki bycia „tricksterem” lub tym, co w dzisiejszych czasach nazywamy przysłowiowym trollem.

CZYTAJ  Sen o tym, że ktoś cię postrzelił oznacza: 16 scenariuszy

Dobrym przykładem takiego zachowania jest Królik Bugs w kreskówkach, jego złośliwe poczucie humoru ma zdolność do wyśmiewania i uczenia swoich przeciwników tylko po to, by być trollem. Nie ma w tym żadnej wartości ani satysfakcji, tylko po to, by wstrząsnąć sytuacją i przełamać bariery. Czy jesteś kimś, kto łamie zasady w sposób, który często można pokochać?

Może końcowy rezultat twoich działań często zmienia rzeczy na dobre, zakłócając normę. Oszust ma zdolność doprowadzenia cię do obu stron spektrum – ścieżki do oświecenia lub głębin piekła.

Czy identyfikujesz się z tego typu cechami? Ponieważ królik pozostaje nieświadomy, może nawet zaatakować, jeśli nie jesteś świadomy, że posiadasz te cechy trickstera. Może to przynieść więcej szkody niż pożytku.

Niezależnie od tego, rola króliczka w twoich snach będzie kierować cię w stronę transformacji, pomimo jego niszczycielskiej natury. Być może króliczek reprezentuje kogoś, kogo znasz, kto lubi zakłócać porządek społeczny w twoim życiu i innych wokół ciebie.

Co warto wiedzieć o króliczku

 1. Lokalizacje we śnie mają znaczenie. Dokładna lokalizacja może być źródłem transformacji lub źródłem kłopotów.
 2. Kolory pomagają połączyć część snu. Czarny królik może odzwierciedlać cień, stłumione lub nieświadome zachowania. Coś nieznanego, nocnego; przeciwieństwo białego. Zauważenie białego królika zwraca uwagę na czystość i niewinność. Brązowe lub szare króliki są rodzajem naturalnych kolorów, które mogą po prostu reprezentować kolor królika.
 3. Kiedy królik atakuje cię we śnie, nie jesteś świadomy tego problemu, może to odnosić się do seksualności, kobiecości lub zachowania podobnego do trolla.
 4. Często możesz zauważyć królika umierającego we śnie, co może być uważane zarówno za negatywny, jak i pozytywny omen. Symbol albo przezwyciężenia problemu, albo wyniku braku wzrostu.
 5. Królik, który rodzi jest pozytywnym symbolem, który pokazuje przyszły wzrost i obfitość czegoś.
 6. Ma duże uszy sugerujące słuchanie, metaforę bycia „tutaj / spadkobiercą” czegoś, królicze szczęście.
 7. W rzeczywistości starożytni Egipcjanie rozumieli znaczenie królika, przedstawiając go na głowie bogini Wenet – znanej z szybkości i bystrych zmysłów.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *