Znaczenie snu: Symbolika Tęczy

Tęcze są potężnymi symbolami, które reprezentują nadzieję, szczęście, nowe początki, szczęście, równość, komunikację i pokój.

W XX wieku flaga tęczy jest powszechnie znanym symbolem, który jest synonimem społeczności LGBT lub obchodów wolności gejów. Jednak ten starożytny symbol, o którym powszechnie mówi Biblia, wspominany zarówno w folklorze, mitologii, jak i innych starożytnych kulturach, zawiera ukryte przesłanie, które niestety zostało utracone w dzisiejszych czasach.

Łuki przeciwdeszczowe są prawdopodobnie najbliższą rzeczą, jaką mamy, aby zobaczyć prawdziwą magię. Piękne zjawisko, które wygląda, jakby promieniowało w powietrzu, prawie jak upiorna zjawa na niebie, pojawia się, gdy deszcz ustępuje, a słońce przenika przez chmury. Tęcza łączy się z boską częścią ludzkiej duszy i pojawia się podczas ważnych przejść i zmian w życiu.

Ukryta symbolika tęczy

Tęcze mają dziwną tendencję do pojawiania się w przypadkowych momentach naszego życia, gdy na horyzoncie pojawiają się zmiany. Jeśli z jakiegokolwiek powodu nie jesteś w stanie złapać przypadkowego spojrzenia na tęczę, jej magiczny wygląd lubi pojawiać się w naszych snach (patrz poniżej) lub wizjach. Dla tych, którzy lubią zejść na psychodeliczną drogę, mogą nawet zauważyć, że ich wizja zamienia się w tęczowy pryzmat na LSD.

Fakt, że tęcze są w rzeczywistości pełnym kołem, w przeciwieństwie do połowy, którą widzimy na ziemi; aby zobaczyć drugą połowę, która leży pod horyzontem, trzeba by zobaczyć tęczę z nieba, zwykle widzianą z samolotu.

Symbolika tęczy jest duchową reprezentacją całości, całości, pierwotnej doskonałości, jaźni, nieskończoności, wieczności, oświecenia, całego cyklicznego ruchu, Boga.

Tęcza działa jako znak od Boga; po stworzeniu potopu, aby zmyć negatywne czyny i zepsucie ludzkości, Bóg umieścił obraz tęczy na niebie jako symbol swojej obietnicy, że nigdy więcej nie zniszczy ziemi potopem (Rdz 9:13-17). W irlandzkim folklorze tęcza jest uważana za miejsce ukrycia garnków ze złotem –  powszechnie wiadomo, że łączy się z Bogiem, wyższym Ja i oświeceniem.

To, co można zauważyć, to fakt, że te starożytne mity metaforycznie sugerują, że tęcze są postrzegane jako wykraczające poza ziemskie królestwo. Tęcze są fizyczną symboliką tego wznoszenia się. Symbol pojawia się z wyższych sfer jako zachęta do zaufania ścieżce, na której się znajdujesz i poszukiwania mądrości z tego wyższego wymiaru. Kiedy jesteś w stanie połączyć te dwa światy, pozwala to energii płynąć po obu stronach.

Duchowa symbolika tęczy

Starożytni Chińczycy rozumieli tęczę jako związaną z energią – filozofią przeciwieństw, dualizmem, opisującą, jak pozornie przeciwstawne lub przeciwstawne siły mogą w rzeczywistości być komplementarne, wzajemnie połączone i współzależne w świecie przyrody. Dwa przeciwieństwa byłyby pomostem między żeńską energią Yin – ZIEMIĄ;   zestawioną z GŁOWĄ lub Słońcem – męskim.

Może to nie być tak odległe od starożytnej mitologii greckiej łączącej Iris jako uosobienie tęczy i Homera posłańca bogów. W tekście Iris używała swojego kubka, aby podnieść wodę i zanieść ją do chmur w celu stworzenia tęczy. Tęcza była postrzegana jako most łączący Olimp (siedlisko bogów) z ziemią.

Na ziemi tęcza przybiera kształt łuku; archetypowy  symbol,  łuk jest zasadniczo zakorzeniony w męskości. Przemijanie będzie symbolicznym przejściem lub aktem odrodzenia, starym, które pozostaje w tyle (śmierć) tylko po to, by wyłoniło się nowe. Łuk jest znakiem dostępu do świętych i starożytnych świątyń. Przejście przez niego aktywuje coś wewnątrz.

CZYTAJ  Znaczenie snu Superbohater

Symbolika łuku: Wyższa Jaźń

Tęcze są również związane z rozwojem duchowym jednostki i powiązane z wyższą świadomością. Siedem kolorów odpowiada siedmiu kolorom tęczy; W sanskrycie słowo „czakra” oznacza „dysk” lub „koło” i odnosi się do centrów energetycznych w ciele. Chociaż głęboka medytacja i praktyki jogi pozwalają tym zablokowanym kanałom naturalnie podążać za energią życiową, która jest również znana jako Qi lub Prana.

Prawdziwy fakt, że żadne dwie osoby nie obserwują dokładnie tej samej tęczy – zmienia się ona różnie w zależności od oka patrzącego, mówi ci, że ta osobista podróż, którą odbywasz z Bogiem, jest wyjątkowa. Tęcza staje się częścią twojego własnego duchowego wzrostu i połączenia z wyższym ja, osobą, która znosi ciemność w pogoni za światłem.

Coś, co można zobaczyć z daleka, ale jest poza zasięgiem. To mówi ci o celu końcowym, abyś zachował wiarę, zaufanie i kontynuował wysiłki, ponieważ na końcu tego wszystkiego zostaniesz nagrodzony garncem złota.

Symbolika tęczy & 42 stopnie

Tęcze deszczowe wymagają światła słonecznego i wilgoci w powietrzu, ale to magiczny kąt 42 stopni pozwala na istnienie tęcz deszczowych. Według Earthsky.org wyjaśniają oni fizykę stojącą za tym, dlaczego tęcza tworzy się pod kątem 42 stopni.

Podczas tworzenia tęczy światło słoneczne padające na każdą pojedynczą kroplę deszczu jest załamywane lub dzielone na kolory składowe. Światło jest również odbijane, dzięki czemu te różne kolory odbijają się z powrotem.

Jednym z kluczy do tęczy jest to, że światło opuszcza zbiór kropel deszczu przed tobą pod kątem. Podczas tworzenia tęczy kąt ten wynosi od 40 do 42 stopni, w zależności od koloru (długości fali) światła.

Krąg (lub półokrąg) powstaje, ponieważ w atmosferze znajduje się zbiór zawieszonych kropelek, które są w stanie skoncentrować rozproszone światło pod kątem odchylenia 40-42 stopni w stosunku do pierwotnej ścieżki światła słonecznego. Krople te w rzeczywistości tworzą okrągły łuk, a każda kropla w obrębie łuku rozprasza światło i odbija je z powrotem w kierunku obserwatora.

Sam fakt, że nigdy nie jesteśmy w stanie dotrzeć do tęczy, może zawierać ukrytą tajemnicę, dlaczego była ona tak ważna w mitologii, folklorze, Biblii, snach i wizjach.

Z naukowego punktu widzenia jest to oparte na orientacji obserwatora (ciebie) i źródła światła (słońca), kiedy się poruszysz, tęcza również się poruszy. Tak więc za każdym razem, gdy zdecydujesz się poruszyć z tą potężną energią, będzie się ona poruszać wraz z tobą.

Święty numer 42

Dlaczego więc powinniśmy przejmować się stopniem tęczy? Cóż, okazuje się, że liczba 42 była bardzo znaczącą liczbą według starożytnych Egipcjan.

 1. Były 42 części Ozyrysa, które były rozmieszczone w całym Egipcie. Ozyrys, jeden z najważniejszych bogów zmarłych i bóg zmartwychwstania do życia wiecznego; władca, obrońca i sędzia zmarłych.
 2. Imperium egipskie zostało podzielone na 42 dywizje.
 3. Egipska biblioteka świątynna jest podzielona na 42.
 4. W mitologii egipskiej znane są 42 pytania zadawane zmarłym podczas ich podróży przez życie pozagrobowe. Te 42 pytania łączą się z „42 negatywnymi wyznaniami” z tekstów pogrzebowych, takich jak .
 5. Sutra Czterdziestu Dwóch Sekcji jest buddyjskim pismem świętym.
 6. Istnieją 42 stacje Exodusu.
 7. W tradycji kabalistycznej 42 jest liczbą, za pomocą której Bóg tworzy Wszechświat.
 8. Znaczenie liczby 42 wynika z jej bezpośredniego związku z nadchodzącym Antychrystem.
CZYTAJ  Sen o bagażu: Symboliczne znaczenie i interpretacja

Tęcza znaczenie snu

W naszych snach tęcza jest znana jako pozytywny symbol, który często odzwierciedla radość i szczęście po czasie depresji; deszcz i burze odzwierciedlają niestabilne emocje i trudne czasy. Jednak tęcza w naszych snach ma bardzo bliski związek z duchem lub wyższymi sferami, zwykle przekształcając się w określone obrazy, takie jak ikona lub .

Potężny symbol tęczy we śnie pojawia się, aby pomóc wzmocnić wiarę w rodzaj ulotnego „mostu” między tobą a wyższymi sferami lub nieświadomą częścią śniącego.

Symbolika tęczy

 • odnowienie & transformacja
 • śmierć i odrodzenie
 • przezwyciężenie trudnych czasów
 • połączenie „Ziemi” (ego) i „Nieba” (zbiorowej nieświadomości)

Częste sny o tęczy

W zależności od tego, w jaki sposób tęcza pojawia się w twoim śnie, skieruje cię ona w stronę miejsca, w którym zachodzi ta wewnętrzna transformacja. Nieświadomość celowo użyje określonych obrazów, aby wskazać ci właściwy kierunek.

Śnienie o włosach łączy śniącego z pozytywną wewnętrzną zmianą u śniącego; bliskie połączenie z głową lub umysłem, nowy wzrost rozwija się teraz wewnątrz. Włosy w naszych snach często przywiązują się do naszych myśli – gdy tylko włożysz w coś swój umysł, wyrosną.

Śnić o włosach reprezentuje nowo odnalezione połączenia między dwoma wartościowymi obszarami w twoim życiu. Coś, co kiedyś było zamknięte, teraz zyskało dostęp; przejścia, połączenia, stabilność i postęp. Mosty w snach pozwalają przejść na inną stronę, duchowe połączenie z inną stroną, nieświadome świadome połączenie, które teraz się utworzyło.

Śnić o tęczy wewnątrz domu reprezentuje nowo znalezioną zmianę i wzrost w twoim życiu. Domy w snach często łączą osobę z psychiką/umysłem lub wewnętrzną architekturą.

Śnić o tęczy w nocy jest bardzo symbolicznym snem, który reprezentuje transformację, świadomość, rozwój w nieświadomości, energię Yin, energię kobiecą.

Sny o tęczy w nocy są bardzo symboliczne.

Tęcza do góry nogami we śnie może reprezentować całkowitą zmianę w twoim życiu „odwróconą do góry nogami” na lepsze.

Poczwórna tęcza we śnie sugeruje dobre rzeczy przychodzące w czwórkach. Podobnie jak sny o czworaczkach, ten sen sugeruje, że dobre wieści są tuż za rogiem, ponieważ ta transformacja będzie miała miejsce.

Biblijne znaczenie tęczy we śnie

W Biblii tęcze były używane przez Boga do zmywania zepsucia ludzkości. Biblijne znaczenie tęczy w naszych snach łączy się z odrodzeniem lub odnowieniem przeszłości, aby nowe mogło rozkwitnąć. Stare lub przeszłe grzeszne sposoby () mogły nie zostać zintegrowane z twoją psychiką.

7 promieni reprezentuje energię promieniującego światła Boga, które załamuje się w 7 różnych promieniach, takich jak tęcza.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *