Odrodzenie z popiołów: Interpretacja snu o feniksie

Według starożytnej legendy, Feniks to mityczny nieśmiertelny ptak, który pochłania płomienie tylko po to, by odrodzić się z popiołów.

Feniks to potężny obraz związany z nieśmiertelnością, zmartwychwstaniem i życiem po śmierci, nadzieją, łaską i ochroną. W starożytnej mitologii egipskiej kojarzono tę naprzemienną żeńską energię z bogiem; Ra reprezentowany z ludzkim ciałem i głową jastrzębia rządził wszystkimi częściami stworzonego świata.

Ten przechowywany ptak stał się tak ikoniczny w naszej kulturze, ale wydaje się, że nikt nie ma pojęcia o jego prawdziwej mocy. Być może widziałeś kiedyś tatuaż Feniksa na hipsterze i zastanawiałeś się, czy ci dziwacy mają coś, o czym nie wiesz. A może jesteś jednym z nielicznych szczęśliwców, którzy mieli bardzo symboliczny sen o Feniksie i jaka jest prawdziwa odpowiedź za tym kultowym obrazem.

Znaczenie snu o Feniksie

Jakie więc znaczenie kryje się za feniksem, gdy pojawia się w naszych snach?

Okazuje się, że znaczenie feniksa we śnie jest ściśle związane z tym, jak jest on opisywany w tekstach mitologicznych i folklorystycznych. Nie możemy jednak patrzeć na ten symbol w sensie dosłownym, ale bardziej metaforycznie, co odzwierciedla przejście poważnej transformacji w twoim życiu.

Jeśli Feniks pojawia się tylko co 500 – 600 lat, wydaje się, że pojawia się w twoim życiu tylko jako jednorazowe wydarzenie, które doprowadzi cię do odrodzenia. Jego ścisły związek z symbolem, który znany jest z niszczenia lub transformacji, pozwala na całkowitą odnowę jaźni. Podobnym elementem w alchemii jest ogień reprezentowany przez górę – chrześcijański symbol zmartwychwstania.

Aby właściwie zrozumieć prawdziwe znaczenie Feniksa we śnie, należy metaforycznie zdekonstruować obraz podobny do sposobu, w jaki Biblia używa przypowieści. Co więcej, podświadomość ma tendencję do wysyłania nam wiadomości wraz z archetypowymi obrazami wskazującymi właściwy kierunek. Feniks we śnie jest również powszechnie znany z przywiązania do określonych kolorów lub zwierząt.

CZYTAJ  Interpretacja snu o lisach: co oznaczają?

Duchowe znaczenie feniksa

Duchowo mówiąc, Feniks jest bardzo potężnym ptakiem, który reprezentuje zmianę i transformację w naszym życiu. Lubi pojawiać się w określonym czasie w życiu człowieka, gdy przechodzi on duchową transformację lub świadomą zmianę. Feniks jest nieświadomą kobiecą energią składającą się głównie z ognia wznoszącego się w górę, co implikuje jego związek z przebudzeniem – terminem oznaczającym „duchową energię lub siłę życiową znajdującą się u podstawy kręgosłupa”.

Sięganie w górę do splecionej z męską energią SŁOŃCA sugeruje proces uzdrawiania Jaźni. Słońce geometrycznie składa się z (z promieniami lub bez), i przybliża o krok do źródła. W starożytnej chińskiej mitologii, nieśmiertelny ptak, o którego rzadkim pojawianiu się mówi się, że jest związany z lub przepowiada równowagę i harmonię w życiu.

Duchowe znaczenie Feniksa 

  • męskie i żeńskie połączenie
  • i
  • duchowe odrodzenie
  • śmierć starych aspektów twojej osobowości
  • połączenie z wyższą jaźnią lub Bogiem
  • przechodzenie ogromnej zmiany w życiu

.

Symbole snów o feniksie i odnowie

Specyficzne kolory feniksa w naszych snach pojawiają się raz po raz. Ale dlaczego?

Wydaje się, że kolory te mogą być w rzeczywistości związane z naszymi siedmioma , co oznacza „koło” i odnosi się do punktów energetycznych w naszym ciele. feniks wzniesie się we śnie poprzez aktywację lub otwarcie tych czakr wewnątrz. Na przykład niebieski feniks we śnie będzie wskazywał na czakrę gardła lub usunięcie komunikacji z innymi ludźmi, która była kiedyś zablokowana. Zielony feniks we śnie zarządza czakrą serca, sugerując, że otworzyłeś lub przejdziesz potężną transformację. Kliknij czakrę, aby uzyskać więcej informacji.

sen o feniksie i wilku jest bardzo potężnym obrazem początkowej fazy tej wewnętrznej transformacji. Jest to ikoniczny obraz męskości; sięgając do początków SUN, wilk znalazł to, za czym tęskni. Sam wilk należy do dzikiej lub nieświadomej części marzyciela, feniks jest kobiecą energią, która jest teraz z nią zsynchronizowana.

CZYTAJ  Co oznaczają karty tarota we śnie ?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *