Spirala w snach: tajemnicza symbolika święta

Spirala była rozumiana przez starożytnych jako jeden z najgłębszych kształtów, który łączy nas z boskością lub Źródłem.

 W kategoriach duchowości spirala jako symbol wydaje się prowadzić nas na ścieżkę wyższej świadomości lub wiecznej świadomości naszej prawdziwej istoty.

Niestety, współczesny człowiek zerwał więzi ze swoim duchem, ślepo prowadząc siebie nawzajem ścieżką zamieszania, gdy zbiorowo poruszamy się po spirali w przeciwnym kierunku, z dala od naszej prawdziwej podróży.

.

Symbolika spirali

Ale co, jeśli powiem ci, że gdy podążysz drogą spirali, poprowadzi cię ona labiryntowym przejściem ku oświeceniu. Brzmi szalenie, prawda? Kto wie, może twoje przypadkowe wiry na kartce papieru mogą być intuicyjnie mocno związane z twoim DNA, które łączy twoją tożsamość z wszechświatem.

 Symbolika świętej spirali

  • Najstarszy kształt geometryczny lub geometria sakralna
  • Sekwencja spiralna Fibonacciego występująca w naturze
  • Używana w magii, mistycyzmie i sztuce rytualnej oraz tańcu
  • Wir spiralny łączy się ze strukturą podwójnej helisy cząsteczki DNA
  • Archetypowy symbol prowadzący do rozwoju duchowego lub siły kosmicznej
  • Wąż starożytnego Egiptu zwinięty w spiralę

Spirala pojawiająca się w snach

Pomimo tego, że spirale pojawiają się wszędzie wokół nas na ziemi, ich związek staje się widoczny, gdy pojawiają się w naszych snach, wizjach lub po wypiciu psychodelicznego naparu zawierającego ayahuascę.

Chociaż większość ludzi najprawdopodobniej dostrzeże spiralę w swoich snach, ponieważ twoja podświadomość metaforycznie odciska ten ikoniczny obraz, kierując cię w stronę tej potężnej energii.

Nie daj się zwieść, to, co może wyglądać jak wiry w wodzie, szyszki, śruby, muszle, kwiaty, a nawet wchodzenie po spiralnych schodach, jest kobiecym symbolem, który łączy się z generatywną siłą wszechświata – obrazem, który nieświadomie kieruje śniącego w stronę duszy. W zależności od kontekstu snu spirala będzie symbolicznie łączyć się z innymi pojawiającymi się obrazami. Na przykład, jeśli śniący wchodzi po spiralnych schodach; dom reprezentujący psychikę lub uzyskanie wyższej świadomości.

CZYTAJ  Interpretacja snu o zoo: co oznacza Twój sen?

Według szwajcarskiego psychologa analitycznego Carla Junga, spirala prowadzi do Jaźni – ostatecznego celu podróży – pełni lub ukończenia. Prawdziwa ścieżka do pełni jest spiralą, a nie linią prostą.

Spirala: Uniwersalny symbol

Można tylko przypuszczać, co starożytni próbowali nam powiedzieć za pomocą tych unikalnych, ale płodnych znaków wirowych na petroglifach i megalitach, które pochodzą z okresu neolitu. Jednak starożytne kultury na całym świecie wyrzeźbiły ten sam symbol, mając ze sobą niewielki kontakt lub nie mając go wcale.

Chociaż nie możemy rozwiązać brakującego elementu układanki, można obserwować te starożytne oznaczenia i zbadać, w co wierzyli nasi przodkowie przed kataklizmem (Młodszy Dryas) 10 000 lat p.n.e.

.

Trzy spirale znalezione w hrabstwie Meath w Irlandii przedstawiają starożytny prehistoryczny pomnik zwany Newgrange, który wydaje się pochodzić jeszcze z czasów Celtów. Wydaje się, że mogli oni znaleźć ten pomnik i zbudować wokół niego mity – spirala życia reprezentuje cykl życia, śmierci i odrodzenia. Media głównego nurtu uważają, że było to miejsce pochówku, ale jest to najdalsze od prawdy.

Trójspirala, potrójna spirala, „Triskele” chce poprowadzić nas ścieżką duchowego rozwoju, tajemniczym miejscem narodzin, śmierci i transformacji; łącząc nas z Bogami i prawami wszechświata.

W kulturze buddyjskiej spirala staje się potężnym symbolem reprezentującym tworzenie i wzrost oraz ścieżkę ku oświeceniu. 

.

Indianie Hopi rozumieli spiralę jako symbol wieczności lub ścieżki naszego istnienia na ziemi.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *