Interpretacja snu: Tajemnicza symbolika szyszek

Przez cały okres zapisanej historii ludzkości, ikoniczny obraz szyszki symbolicznie odzwierciedlał oświecenie, wyższą świadomość i trzecie oko.

Na długo przed tym, jak starożytni Rzymianie, Grecy, Asyryjczycy i chrześcijanie zaczęli kojarzyć szyszkę z płodnością, starożytni Egipcjanie rozumieli jednak, że szyszka ma znacznie głębsze znaczenie.

Szyszki można zobaczyć na lasce Ozyrysa (boga życia pozagrobowego, zmarłych i zmartwychwstania) pojawiającej się na szczycie dwóch splecionych węży. Połączone z naszymi wewnętrznymi energiami węże wznoszą się od podstawy naszego kręgosłupa, aby aktywować szyszynkę, która ma kształt szyszki.

Symbolika Szyszki

Na kamiennych rzeźbach wielu sumeryjskich, anunnakich i indyjskich bogów lub bóstw trzyma w dłoniach szyszkę – włosy Shivy są splecione z wężami w kształcie szyszki. Długo dyskutowany symbol odnoszący się do jego prawdziwego znaczenia, wszystkie strzały wydają się wskazywać na duchową świadomość i oświecenie.

Według francuskiego filozofa Renée Descartes (1596-1650) opisał gruczoł kręgowy jako „”, miejsce, w którym powstają wszystkie nasze myśli. W dzisiejszych czasach gruczoł kręgowy jest rozumiany jako organ endokrynologiczny, który wytwarza hormon melatoninę w ilościach zmieniających się w zależności od pory dnia.

.

Nazwany na cześć „sosny” gruczoł, ze względu na swój kształt podobny do szyszki, znajduje się w geometrycznym centrum ludzkiego mózgu i jest ściśle związany z postrzeganiem światła przez organizm.

Matematycznie rzecz ujmując, ciąg Fibonacciego można zobaczyć w całej naturze w liściach, łodygach roślin i nasionach. Policzenie liczby spiral na szyszce w każdym kierunku tworzy idealny ciąg Fibonacciego.

Znaczenie snu szyszka

Wizerunek szyszki znany jest z tego, że pojawia się w naszych snach, a nawet wizjach pod wpływem psychodelicznego naparu ayahuasca lub DMT. Halucynogenny składnik DMT jest bogaty w królestwie roślin. Spożywanie lub palenie DMT może prowadzić do lepszego wglądu, rozwoju osobistego, uzdrowienia emocjonalnego i kontaktu ze świętą naturą, bóstwami, duchami i naturalnymi energiami.

CZYTAJ  Co oznaczają karty tarota we śnie ?

In wydaje się być częściej spotykany niż szyszka, choć oba mają podobne znaczenie – głęboki kształt, który łączy nas z boskością lub Źródłem.

Inne wizje w snach, które łączą się z nieśmiertelnością, przebudzeniem, drzewem życia i wiecznością, są związane z sosnami, wiecznie zielonymi lub sosnowymi igłami. reprezentującymi uziemienie, Matkę Ziemię, sposób, w jaki przechodzimy, rośniemy lub rozkwitamy – połączenie między niebem a ziemią.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *