Znaczenie snu: Tajemnicza symbolika koła

Znaczenie koła symbolizuje tak głęboką mądrość, że nie możemy jej podsumować w kilku zdaniach ze względu na jej złożoną naturę. Obraz, który często pojawia się w naszych snach, wizjach, psychodelicznych podróżach lub być może chęci narysowania idealnego koła na kartce papieru. Choć można się zastanawiać, dlaczego ten starożytny archetypowy symbol wciąż pojawia się w historii ludzkości.

Sam fakt, że koło uosabia cechy ikonicznego obrazu wraz z jego ciągłymi ruchami wydaje się prowadzić nas w kierunku osiągnięcia wyższych stanów świadomości lub oświecenia.

Znane w buddyzmie jako Koło Dharmy lub Koło Dharmy jest jedną z wielu świętych nauk buddyzmu, która reprezentuje jego prawdziwe nauki – koło prowadzi w kierunku stanu Nirwany (transcendentnego stanu, w którym nie ma cierpienia, pragnienia, wydmuchiwania, ani poczucia jaźni i uwolnienia od cyklu odrodzenia).

Duchowe znaczenie koła

Reprezentacja symbolu, który można prześledzić wstecz do kultur prehistorycznych, który reprezentuje absolutną moc kosmiczną. Środek koła lub okręgu zawiera elementy ciepła i wiedzy; obraz przedstawiony na krzyżu słonecznym jest symbolem słonecznym składającym się z równobocznego krzyża wewnątrz okręgu. Szprychy znajdujące się wewnątrz koła mogą być również postrzegane jako promienie słoneczne.

W Biblii lub pismach Starego Testamentu prorok Ezechiel odniósł się do enigmatycznej niebiańskiej wizji „koła w kole„, reprezentującego wszechświat i ścieżkę, którą podróżujemy – połączenia z naszą świadomością i życiem pozagrobowym. W taoizmie Lin (輪) oznacza koło, hui (回) oznacza obrót (ruch), a zongzi (種子) reprezentuje nasiona, reprezentując w ten sposób powtarzający się cykl narodzin, życia, śmierci i odrodzenia.

Znaczenie kół w snach

Koła mogą zawierać wiele różnych interpretacji, gdy pojawiają się w naszych snach i w zależności od kontekstu zmieniają znaczenie. Nie wszystkie koła pojawiające się w naszych snach wskazują na pewnego rodzaju duchowe oświecenie, ale raczej na mobilność śniącego lub kierunek w życiu – często przedstawiane jako przebita opona lub skradziona opona samochodowa.

CZYTAJ  Sen O Przytulaniu Kogoś znaczenie.

Można uznać te codzienne obrazy wirujące, które losowo pojawiają się w naszych snach za coś trywialnego, ale jest to dalekie od prawdy. W rzeczywistości, za każdym razem, gdy widzisz jakikolwiek okrągły obiekt we śnie, staje się on symbolicznym przewodnikiem kierującym cię w stronę pełni.

  • Ferris wheel
  • Rower i szprychy na kole
  • Płyty CD
  • Zegary lub zegarki
  • Koła wagonów
  • Kręcące się koła
  • Słońce, Ziemia lub inne planety
  • Kierownica samochodu lub łodzi

Alternatywnie, negatywne skojarzenia dotyczące kół w naszym śnie, na przykład brakująca lub spadająca kierownica sugeruje brak równowagi i harmonii w twoim życiu. sen o byciu na diabelskim młynie mówi o twoich wzlotach i upadkach; odzwierciedla twoje życie i to, co cię podnosi i obniża lub gdzie zasadniczo wysiadasz. Zasadniczo twój sen będzie metahoryzontalnie wprowadzał te obracające się obiekty, aby pokazać twój postęp i postęp w twoim życiu.

Czakry pojawiające się w snach

Czy te wirujące obiekty mogą być bezpośrednio powiązane z naszymi wewnętrznymi energiami zwanymi czakrami? Uważa się, że czakry lub „koła” mają kształt wirujących kół lub lejków przymocowanych do naszego ciała. Jest to siedem wirujących dysków energii, które powinny pozostać „otwarte” i wyrównane, co wpływa na nasze emocjonalne, fizyczne i duchowe samopoczucie.

W naszych snach zdrowie tych tak zwanych dysków może być odzwierciedlone na tych wirujących obiektach. Często te konkretne siedem kolorów pojawia się w naszych snach dołączonych do obracającego się obiektu (czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony, niebieski, indygo, fioletowy) morf na różnych obiektach.

Znaczenie koła Dharmy

Dharma, czyli Koło Prawa , to najstarszy symbol buddyzmu sięgający czasów panowania cesarza Aśoki w latach 304-232 p.n.e. Koło można było znaleźć wyryte na filarach, które kojarzą się z naukami Buddy. W dzisiejszych czasach koło jest znane na całym świecie, zwłaszcza w buddyzmie, w taki sam sposób, w jaki Żydzi postrzegają początek Dawida, a chrześcijanie krzyż.

CZYTAJ  Sen o spóźnianiu się: co to znaczy?

Wizerunek koła jest często przedstawiany z ośmioma szprychami, które są zwykle reprezentowane w kolorze złotym. . Reprezentuje to, co nazywają podążaniem lub praktyką Ośmiorakiej Ścieżki – właściwy pogląd, właściwe postanowienie, właściwa mowa, właściwe postępowanie, właściwe źródło utrzymania, właściwy wysiłek, właściwa uważność i właściwe samadhi („medytacyjne wchłonięcie lub zjednoczenie”).

Koło w hinduizmie

W tekście hinduistycznym koło (podobnie jak w buddyzmie) staje się systemem, który wyznawcy muszą praktykować, aby osiągnąć oświecenie. Wisznu jest często widziany wokół wizerunku koła lub dysku – potężnego narzędzia, które jest używane do&nbsppokonywania namiętności i pragnień.  

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *