Znaczenie i Symbolika Ziemi w Snach

W przeciwieństwie do męskiej energii, ziemia łączy się z żeńską, Wielką Matką, płodnością, odżywianiem i kreatywnością. Będąc jednym z czterech klasycznych żywiołów, ta kobieca energia reprezentuje fizyczne doznania (materię) w zestawieniu z Niebem. Staje się symbolem wewnętrznego wzrostu, stabilności i uziemienia energii; Czakra Korzeniowa lub Muladhara znajduje się u podstawy kręgosłupa, który działa jako indywidualne centrum równowagi emocjonalnej i duchowej, a także instynktownej świadomości.

Kształt ziemi odzwierciedla uniwersalne symbole reprezentujące całość, transformację i odrodzenie. W naszych snach kręgi zwykle morfują lub przyczepiają się do, zwiniętych węży, kul, planety Ziemi – symbolu, który prowadzi śniącego w kierunku wewnętrznego spełnienia. Ziemia staje się symbolem, który może przekształcić lub aktywować te nieświadome energie i odpowiada za aktywację Kundalini, która wykracza poza fizyczną naturę.

Ziemskie sny ~ Boskie połączenie

W astrologii Ziemia jest reprezentacją Boskiej lub Wyższej Jaźni, która manifestuje się w ciele i fizycznie obecnym aspekcie nas samych. Będąc trzecią planetą od Słońca, krzyż słoneczny lub krzyż solarny jest symbolem solarnym składającym się z równoramiennego wewnątrz okręgu. Emblemat, który można prześledzić wstecz do kultur prehistorycznych, szczególnie w okresie od neolitu do epoki brązu w prehistorii europejskiej.

Naturalna równowaga Ziemi, harmonizuje z pozytywną zasadą półkuli północnej i ciemnością z południa. Starożytni Chińczycy łączą Ziemię z układem trawiennym, żołądkiem, śledzioną i jest związana ze zmysłem smaku.

Ziemia znaczenie w snach

Ziemia w naszych snach staje się potężnym symbolem nieświadomej kobiecej energii. Symbol wzrostu Matka Ziemia (woda/stan emocjonalny) kojarzy się ze środowiskiem, w którym żyje. Niezależnie od tego, jak ziemia rozwija się w twoich snach, będzie odzwierciedlać twój wewnętrzny świat; zniekształcenie lub równowagę w tej nieświadomej energii. Silna siła magnetyczna ziemi będzie przyciągać cię do relacji z matką.

Wspólne sny o Ziemi

  • spadająca ziemia lub zniszczenie ziemi (negatywne)
  • ziemia otwierająca się, poruszająca się lub obracająca (pozytywne)
  • sen o opuszczeniu planety Ziemia (negatywne)
CZYTAJ  Róże we śnie: Tajemnicza symbolika i znaczenie

Ziemskie sny: Znajdowanie równowagi w naszym życiu

Negatywne sny o ziemi uczą nas o integracji, uziemieniu i znalezieniu równowagi w naszym życiu. Według Carla Junga rozumiał on, że psychika składa się z dwóch elementów: męskiego (słońce) i żeńskiego (ziemia) w każdej osobie. Celem byłoby zintegrowanie tych nieświadomych energii w naszym życiu, aby stać się kompletną osobą.

Śnienie o spadającej ziemi reprezentuje niestabilność emocjonalną lub utratę kontroli w naszym życiu. Sny o opuszczeniu ziemi reprezentują nieprzytomne obawy o stan ludzkości lub odzwierciedlają duchowy brak równowagi w twoim życiu.

Ponieważ postrzegamy Ziemię jako przysłowiową „Matkę”, musimy dbać o jej szczęście i równowagę przez cały czas. sen o otwarciu ziemi (jeśli nie jest groźne) odnosi się do otwarcia tych nieświadomych energii od wewnątrz. sen o ziemi obracającej się lub poruszającej się łączy śniącego z symbolem, który prowadzi do OŚWIECENIA.

Ziemia Alchemia Znaczenie

Alchemia jest sztuką transformacji, wewnętrznego wyzwolenia i odrodzenia. W alchemii ziemia jest jednym z pięciu podstawowych elementów wraz z ogniem, powietrzem, wodą i duchem. Staje się symbolem stabilności, spokoju i uziemienia.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *