Winda w snach – jak zinterpretować ten symbol?

Windy są interesującymi symbolami snów, które pojawiają się metaforycznie odnosząc się zarówno do naszego wewnętrznego, jak i zewnętrznego świata.

Enigmatyczny symbol odzwierciedlający sposób, w jaki wchodzimy w interakcje w otaczającym nas świecie, symbol, który zwykle wskazuje na osobisty postęp, duchowość, seksualne, emocjonalne zmiany lub osobiste korzyści. Winda we śnie dostarczy ci konkretnych wskazówek, dzięki którym będziesz mógł dowiedzieć się, czy jest to symbol postępu, czy niepowodzenia.

Ponieważ windy są ściśle związane z budynkami lub mieszkaniami, łączy to śniącego z jego własną wewnętrzną architekturą lub rzeczami, które zostały metaforycznie zbudowane w naszym życiu. Tak zwana podbudowa może reprezentować wszystko, od naszych zasad, podstawowych wartości, relacji, kariery, rodziny lub systemów przekonań.

W większości przypadków sny o windach często rozwijają się poprzez szybkie poruszanie się w górę i w dół, utknięcie, zderzenie z ziemią, bardzo szybkie poruszanie się w górę, a nawet poruszanie się na boki. W zależności od jego ruchu zmieni się znaczenie snu.

Sny o windzie: W górę czy w dół?

W prostych słowach, winda we śnie staje się częścią ciebie lub tego, jak poruszasz się po tej „tak zwanej” podkonstrukcji zbudowanej metaforycznie przez ciebie. Jeśli winda we śnie jedzie w górę, jest to często postrzegane jako pozytywny symbol odzwierciedlający osiągnięcia lub postęp w twoim życiu.  Również prędkość windy określi, jak szybko lub jak bardzo będziesz otrzymywać lub rozwijać się w danym obszarze. Jazda w górę jest zawsze dobrym znakiem nadchodzących rzeczy.

Elewatory, które zjeżdżają w dół, mogą odzwierciedlać niepowodzenia lub połączenie z nieświadomą częścią ciebie. Zwykle, gdy docierasz na jakiś poziom, zyskałeś dostęp do nieznanych części swojego umysłu; to, co znajduje się w tych konkretnych obszarach, jest bardzo symboliczne dla niezbadanych obszarów ich psychiki.

Jednak schodzenie w dół może odzwierciedlać niepowodzenia lub połączenie z nieświadomą częścią ciebie.

CZYTAJ  Sen o gonieniu kogoś znaczenie.

Jednak zjazd windą w dół zazwyczaj oznacza brak postępu lub wahań w życiu. Będziesz musiał porównać to z pewnymi sytuacjami w swoim życiu, które naśladują zjazd w dół.

Sny o awarii windy

Sny o drastycznym upadku lub rozbiciu się w windzie oznaczają utratę kontroli lub nagłe zatrzymanie postępów w życiu.  Winda, która się rozbija może być metaforyczną katastrofą odnoszącą się do planów, pomysłów lub nieudanych przedsięwzięć.

 

Te sny wydają się odzwierciedlać to, co obecnie znajduje odzwierciedlenie w naszym codziennym życiu. Uczucie niepewności, bycia bezbronnym w oczekiwaniu na katastrofę nie do pozazdroszczenia może naśladować aspekty twojego życia. Jeśli jesteś w stanie uciec przed katastrofą i wydostać się z niej, oznacza to wyjście z tej sytuacji.

Często śniący może nie mieć kontroli w windzie, gdy jej droga na dach jest wysadzana. Sny te sugerują walkę o władzę, brak kontroli lub możliwy awans, na który możesz nie być gotowy. Ponadto osoby cierpiące na zaburzenia nastroju mogą śnić, że winda jedzie w górę i w dół, odzwierciedlając ich nastrój.

Sen u utknięciu w windzie

Podkreśla uczucie strachu, niepokoju, klaustrofobii w zdolności do osiągnięcia następnego etapu w życiu. Gdzieś po drodze utknąłeś lub utkniesz.

Artykuł:

Jeśli śnisz o windzie jadącej do góry nogami, odzwierciedla to konkretną sytuację w twoim życiu, w której brakuje ci kontroli. Do góry nogami jest przeciwieństwem podążania właściwą drogą w życiu.

Jeśli śnisz o windach i wysokościach, może to być pozytywne w zależności od tego, jak reagujesz będąc tak wysoko. Te sny odzwierciedlają wyższą świadomość i postęp w życiu.

Śnienie o otwierających się drzwiach windy

Śnienie o otwierających się drzwiach windy to pozytywne symbole snów, które sugerują ruch i przejście w twoim życiu. Odzwierciedla to metaforycznie, że rozpoczęła się nowa okazja lub początek.

Ten ruch z jednego etapu do drugiego może być częścią twojego stanu psychicznego, nowych przedsięwzięć i wolności. W zależności od piętra i lokalizacji da ci wgląd w to, gdzie zaczyna się postęp.

CZYTAJ  Ouroboros: Znaczenie i Symbolika We Śnie

Może to być symbol odnoszący się do formy pierwotnej energii (lub shakti), o której mówi się, że znajduje się u podstawy kręgosłupa. Różne tradycje duchowe uczą metod „budzenia” kundalini w celu osiągnięcia duchowego oświecenia i szeregu nadprzyrodzonych zdolności. Każde piętro może reprezentować 7 czakr znajdujących się w ciele.

 • Przesunięcia energii
 • Wyższy poziom intuicji
 • Zwiększone zdolności psychiczne
 • Ruch w świadomości

Liczby symbolizujące windę w snach

są bardzo symboliczne i mają wartość, zarówno liczbową, jak i duchową. Piwnice lub najniższe piętra są synonimem nieświadomości śniącego. Zwracanie uwagi na piętra i poziomy będzie metaforą tego, jakie wydarzenie ma miejsce.

  1. Numer jeden jest często uważany za początek nowych początków.
  2. Numer dwa łączy nas z harmonią i równowagą w naszym życiu i innych

.

  1. Liczba trzy, podobnie jak trójkąt, łączy pozytywne i negatywne, tworząc jedność między nimi

.

  1. Liczba cztery w niektórych kulturach oznacza śmierć, w innych prawdę i wiedzę

.

  1. Liczba pięć to ochrona i bezpieczeństwo

.

  1. Liczba sześć specjalna liczba, która łączy nas z równowagą, miłością i związkami
  2. Liczba siedem to bardzo duchowa liczba, która łączy nas z naszym wewnętrznym ja, ochroną, śmiercią i odrodzeniem.
  3. Liczba osiem jest jedną z najpotężniejszych liczb marzeń sennych reprezentujących wieczny cykl i jedność wszystkich rzeczy, materialnych i duchowych.
  4. Liczba dziewięć – ezoteryczne znaczenie liczby dziewięć jest związane z ideą całości i doskonałości

.

 1. Liczba dziesięć lub zero oznacza ukończenie i całość; jaźń
  .
  # Liczba 13 jest pechowa, jeśli zostanie naciśnięta.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *