Interpretacja snu o małpie: co oznacza Twój sen?

W doktrynie buddyjskiej, „małpi umysł” to wyrażenie, które porównuje umysł będący w stanie niespokojnym, zdezorganizowanym i niezrównoważonym.

Śnienie o małpie nie jest zbyt odległe od buddyjskiego punktu widzenia, ponieważ reprezentuje naszego wewnętrznego krytyka, którego trudno kontrolować. Małpy mogą pojawiać się w naszych snach, aby pokazać nam własne niedojrzałe zachowania, instynkty, oszustwa, zdradę, zabawę i dziecięce zachowanie.

Małpy łączą nas również z naszą rodziną, tworząc więzi i pielęgnując aspekty, które należy pielęgnować. Nie mylić z lub, małpa w naszych snach łączy nas z inną częścią naszego mózgu.

Symboliczna natura snów o małpach

Symbol małpy często odzwierciedla nieświadome cechy śniącego, które wskazują na bycie ciekawskim, psotnym i zabawnym wobec innych. Czasami, gdy te cechy wymykają się spod kontroli, małpa może zwrócić się przeciwko nam we śnie. Gdy zrozumiemy naturę małpy, możemy zastosować jej zachowanie do naszego.

Sny o małpach znaczenie

Pamiętaj, że małpy w snach są znane z tego, że odzwierciedlają pewien stopień intelektu lub tajnej wiedzy i wykorzystują ją do płatania figli lub znanego nieprzestrzegania normalnych zasad i przeciwstawiania się konwencjonalnym zachowaniom. Bóstwo trickster łamie zasady bogów lub natury, często złośliwe, ale zwykle z ostatecznie pozytywnymi skutkami.  Małpy przekraczają granice między mądrością a niedojrzałością, rozumieją, kiedy jest czas na zabawę i bycie poważnym.

  • nawiązywanie więzi rodzinnych
  • odkrywanie
  • zabawa
  • podstępny/zmanipulowany
  • podstępny
  • złośliwość
  • głośny/złośliwy
  • agresywny
  • egotyczny

Sen o małpie atakującej

Śnienie o byciu zaatakowanym przez małpę we śnie wskazuje na agresywność i temperamentne zachowanie.  Może to pochodzić od kogoś, kogo znasz lub możliwych cech, które posiadasz, a które nie są zrozumiałe. Jeśli małpa odzwierciedla nasze własne dziecinne zachowanie – lub – zachowanie innych, które może mieć na ciebie wpływ.

Powszechne znaczenie snu o małpie

Kiedy śnisz o małpie na plecach, sugeruje to metaforę strasznego ciężaru, którego nie można się pozbyć. Będziesz zmagać się z problemem, który nie zniknie. Zauważenie rodziny małp wskazuje na potrzebę więzi i spędzania czasu z rodziną.

CZYTAJ  Interpretacja snów: Co oznacza sen o kopaniu?

Kiedy słyszysz komunikujące się małpy, może to sugerować bezczynną paplaninę. Naśladowanie i niedojrzałość mogą być na czele tego snu. Małpa, która gra, chce, abyś się rozjaśnił i zaczął odkrywać dziką część siebie. Może to być wskazówka, aby mediować, aby kontrolować te dręczące myśli wokół głowy.

Zauważenie małpy w klatce może nie być takim złym snem, w rzeczywistości może reprezentować kontrolowanie negatywnych wzorców myślowych i zachowań. Można uznać, że małpi umysł jest w niewoli i nie będzie już powodował zniszczeń.

Małe małpki w snach reprezentują drobne irytacje, które należy mieć na oku, ponieważ nie chcesz, aby się zestarzały. Jeśli małpa nie zostanie wytresowana w młodym wieku, może być trudna do kontrolowania w przyszłości. Zauważenie białej małpy we śnie łączy śniącego z niewinnością i czystością.

Biblijne znaczenie małpy

W Biblii małpa jest odzwierciedleniem podstawowych instynktów, takich jak pożądanie, chciwość i złośliwość, a nawet może reprezentować .

Indie

Wiedza o małpach w Indiach pochodzi sprzed 500 r. p.n.e.1.  Jednym z najpopularniejszych hinduskich bogów jest Hanuman o twarzy małpy symbolizującej zawsze niespokojny ludzki umysł. Jest czczony za swoją odwagę, siłę, lojalność, oddanie i poświęcenie dla sprawiedliwości.

Chiny

W jednej z czterech wielkich chińskich powieści Sun Wukong, czyli Małpi Król, to małpa zrodzona z kamienia, która dzięki taoistycznym praktykom zyskuje nadprzyrodzone moce. Zbuntował się przeciwko niebu i został uwięziony pod górą przez Buddę. Miał zdolność widzenia przez przebrania demonów, nawet tych, które mogą oszukać rzekomo mądrzejsze osoby (jego mistrza).

Małpa urodzona z kamienia, która zyskała nadprzyrodzone moce dzięki praktykom taoistycznym.

Rdzenni Amerykanie

W folklorze Indian amerykańskich małpa odgrywa rolę sprytu i podstępu. Postrzegają oni małpę jako omen niewłaściwego zachowania, które często prowadzi do problemów i przyszłych problemów.

Starożytny Egipt

Egipski bóg Thoth pojawia się jako pawian o psiej twarzy lub człowiek z głową pawiana, gdy jest A’anem, bogiem równowagi. Znany jest jako autor wszystkich dzieł naukowych, religijnych, filozoficznych i magicznych.

CZYTAJ  Interpretacja snu o kaczkach: ukryte znaczenia

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *