Interpretacja snów: Co oznacza sen o kłótni?

Czy coś cię dręczy i nie możesz wyrazić tego, co czujesz do tej osoby? A może tej osoby nie ma już w Twoim życiu, a Ty wciąż marzysz o kłótni z nią. Co się dzieje?

Sny o kłótniach zwykle dotyczą nierozwiązanych kwestii z przeszłości lub stłumionych emocji, których nie jesteś w stanie wyrazić w swoim życiu na jawie. W snach kłócimy się tylko wtedy, gdy brakuje komunikacji po obu stronach spektrum, zwykle wtedy, gdy uczucia te nie są odwzajemniane. Przeciętny człowiek trochę boi się konfrontacji z głębokimi, intensywnymi emocjami, zwłaszcza tymi, które prowadzą nas na ścieżkę nieprzyjemnych lub niechcianych uczuć.

Mamy tendencję do ignorowania, ignorowania, ignorowania, ignorowania i ignorowania.

Mamy tendencję do ignorowania lub odsuwania ich na bok, dopóki nie pojawią się w naszych snach. Skuteczna komunikacja to połączenie między dwojgiem ludzi, które pozwala na zdrową wymianę myśli, uczuć i pomysłów, co prowadzi do wzajemnego zrozumienia. Ilekroć ta wymiana zostaje zablokowana lub uniemożliwiony zostaje jej swobodny przepływ, nasze emocje zostają stłumione, a uczucia te zostają uwięzione w naszym nieświadomym umyśle.

Niestety kłótnie w naszych snach pojawiają się, gdy chcemy, aby nasz głos został usłyszany, ale nie możemy się dogadać z osobą, z którą się kłócimy. W naszych snach mamy tendencję do kłótni z naszymi najlepszymi przyjaciółmi, rodzicami, partnerami, rodzeństwem, a nawet z byłym.

Kłótnia w snach znaczenie

Czasem, gdy mamy trudności z wyrażaniem własnych emocji, zamieszanie ma tendencję do rzutowania na tych, z którymi kłócimy się w naszych snach. Te przeszłe doświadczenia i uwięzione uczucia wciąż żyją w teraźniejszości, a twoim obowiązkiem jest naprawienie tego zaległego problemu.

Dobrą wiadomością jest to, że gdy dowiesz się, co sugeruje twój sen, w naturalny sposób staniesz się lepszy w zrozumieniu własnych emocji, nawet tych, które cię złoszczą. Co więcej, możesz faktycznie pomóc poprawić samopoczucie emocjonalne w czasie i relacje, które masz w swoim życiu w przyszłości.

Budda mówi nam o tym, że trzymanie się tych wrogich i gniewnych uczuć jest równoważne z „Trzymanie się gniewu jest jak picie trucizny i oczekiwanie, że druga osoba umrze.”.  Głównym celem w twoim śnie byłoby ustalenie źródła, dlaczego możesz wyrażać te ukryte uczucia.

 • Czy możesz unikać wyrażania tego, co czujesz do tej osoby?
 • Jakie nierozwiązane kwestie masz w tym związku?
 • O co kłóciliście się we śnie?
 • Czy czujesz się gorszy lub musisz przedstawić swój punkt widzenia?
 • Czy ta osoba traktuje cię poważnie lub twoje żądania nie są spełniane?
CZYTAJ  Sen o starych przyjaciołach Znaczenie: 14 Scenariuszy

Co to znaczy kłócić się z kimś we śnie?

Jeśli nie jesteś w stanie rozpoznać tej osoby, może to być związane z konkretną kwestią lub wewnętrzną walką w twoim życiu. Jedna z głównych przyczyn, dla których kłócisz się z kimś we śnie, wiąże się z brakiem konfrontacji z sytuacją. Unikanie jest wyuczonym zachowaniem mającym na celu ucieczkę od trudnych myśli lub uczuć, aby uniknąć kłopotów lub konfliktów. Jednak w naszym codziennym życiu mamy tendencję do robienia czegoś przeciwnego poprzez zwlekanie, bierną agresję, a nawet ruminowanie jako mechanizmy radzenia sobie. Nasze sny zachęcają nas do odkrycia, z czego to wynika – lokalizacje, o co się kłócisz i co dzieje się później, są wskazówkami, które pomogą Ci rozszyfrować sen.

Kłótnie z rodzicami w snach

Jak mówią, dobrzy rodzice nie muszą oznaczać dobrego wychowania. Czy twoi rodzice nadal traktują cię jak dziecko, nawet gdy jesteś już dorosły? Czy jesteś w stanie samodzielnie podejmować decyzje? Być może Twoi rodzice już dawno odeszli, a Ty wciąż kłócisz się z nimi w swoich snach. Co to oznacza?

W zależności od wieku śniącego kłótnie z rodzicami obejmują nastolatków w okresie dojrzewania, którzy próbują uzyskać niezależność, lub dorosłych, odnoszących się do traumy z przeszłości, która wymaga rozwiązania. W rzeczywistości większość kobiet przyznała, że czują się, jakby wracały do swoich nastoletnich jaźni, gdy mają spór z rodzicami.

Sny o kłótni z rodzicami reprezentują nierozwiązane konflikty z przeszłości, które w jakiś sposób zablokowały cię emocjonalnie. Sen zachęca do odblokowania tych nieświadomych emocji poprzez zastanowienie się nad swoimi relacjami w przeszłości i wyciągnięcie tych niewygodnych emocji. W niektórych przypadkach kłócimy się z naszymi rodzicami, gdy próbujemy uzdrowić nasze własne wewnętrzne dziecko.

Kłótnie z byłym w naszych snach

Zdziwiłbyś się, gdybyś wiedział, że wiele osób marzy o przytulaniu i akceptowaniu swojego byłego w snach wiele lat po zerwaniu. Ale nie ma to nic wspólnego z ich byłym, ale raczej z akceptacją siebie lub emocjonalnym przejściem.

Kłótnia z byłym we śnie różni się od kłótni z rodzicami lub przyjaciółmi, ponieważ emocjonalnie inwestujemy w tę osobę. Ludzie, którzy kłócą się ze swoim byłym w swoich snach, nadal mają w sobie gniew, stłumione emocje, nieświadome zranienie i zamieszanie z przeszłości. Te surowe uczucia i emocje są rzutowane na twojego byłego w nadziei, że znajdziesz i uwolnisz ten gniew od wewnątrz. Czasami możemy nawet kłócić się z naszym byłym, gdy te uczucia są naśladowane w nowym związku.

CZYTAJ  Co oznacza sny o błyskawicach?

sen o kłótni z kuzynem

sen o kłótni z kuzynem zwykle reprezentuje twoje opinie lub uczucia dotyczące tej osoby.  Jakie są twoje relacje z nimi? Czy ostatnio wydarzyło się coś, co cię zdenerwowało lub sfrustrowało? Może mieliście nieporozumienie lub odnosi się to do nieuświadomionych uczuć, których nie jesteś w stanie im wyrazić.

sen o kłótni z przyjaciółmi lub chłopakiem

W większości przypadków kłócimy się z naszymi przyjaciółmi, gdy nie jesteśmy w stanie wyrazić im naszych uczuć. Możesz obawiać się, że zostaniesz osądzony lub wykluczony z grupy, więc milczysz. Sny o kłótni z przyjaciółmi zachęcają cię do większej pewności siebie i wyrażania tego, co czujesz.

Śnić o kłótni z chłopakiem symbolizuje niezdolność do wyrażenia i zrozumienia swoich emocji w związku. Jeśli jesteś bardziej uległym typem w swoim związku, te sny wyciągają z ciebie wojownika.

Kłótnia ze zmarłą matką lub ojcem

Śnienie o kłótni z matką lub ojcem we śnie reprezentuje nierozwiązane kwestie z przeszłości, których nie jesteś w stanie odpuścić. Za kłótnią kryje się ból i zranienie, których nie byłeś w stanie wyrazić, gdy żyli. Sen zachęca do zapisania lub porozmawiania z rodzicami (zwykle tuż przed snem) i opowiedzenia im o krzywdach, które ci wyrządzili. Gdy te stłumione wspomnienia lub emocje zostaną zniesione, pojawią się ponownie, ale w innych różnych formach – przytulania, otrzymywania prezentów, cieszenia się jedzeniem i uśmiechania się.

Jak zidentyfikować i przestać się kłócić

Pomimo surowych emocji, które pojawiają się podczas kłótni, istnieją pewne korzyści. Kłótnie są całkowicie normalne, ale gdy zdarzają się codziennie, pokazują, że w związku brakuje zrozumienia i empatii.

  1. Wybierz odpowiedni czas, aby usiąść i porozmawiać.
  2. Staraj się rozpocząć dyskusję polubownie i z rozsądkiem.
  3. Używaj stwierdzeń „ja”, a nie „ty„.
  4. Twórz granice podczas kłótni

.

  1. Spróbuj spojrzeć na ich perspektywę przed swoją.
  2. Spróbuj znaleźć główny powód, a nie aktualną irytację.
  3. Zwracaj uwagę na swoje emocje.
  4. Bądź przygotowany na kompromis.
  5. Zajmij trochę czasu osobno

.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *