Koło w snach: Symbolika i jej znaczenie

Kształt koła można uznać za jeden z najgłębszych uniwersalnych symboli o długiej konotacji. Kształt, który można zobaczyć wszędzie w naszym życiu, być może nawet ktoś chciałby narysować idealny okrąg za pomocą długopisu i pustej kartki papieru.

Dlaczego więc okrąg jest jednym z najbardziej oświecających obrazów znanych na świecie?

Dlaczego więc okrąg jest przedstawiany jako jeden z najbardziej pouczających obrazów znanych człowiekowi?

Symbolika koła

Dzięki okrągłej płaszczyźnie, której granica (obwód) składa się z punktów w równej odległości od stałego punktu (środka), zawiera elementy ukończenia, cyklu życia, całości, jaźni, ukończenia, harmonii, wieczności i wszechświata. W sensie duchowym ma ścisły związek z Bogiem – odzwierciedla koło, którego środek jest wszędzie, a obwód nigdzie; Boską siłę życiową lub Ducha, który utrzymuje naszą rzeczywistość w ruchu.

Kształt, który nie ma początku ani końca, staje się siłą, która&nbspprowadzi cię do oświecenia, transformacji i odrodzenia. Często pojawia się w snach, wizjach lub może być tworzona spontanicznie poprzez rysowanie.

Podobnie jak słońce, okrąg jest męską energią; łączy się z cyklem czasu, liczbą przedstawioną jako zero w naszym słonecznym systemie numeracji. Samo koło staje się punktem wyjścia lub embrionem, odnoszącym się do końca procesu indywiduacji; zwracając się do wewnątrz siebie, grawituje w kierunku psychicznej całości i samorealizacji.

Znaczenie snu koło

W liczbie dziesięć kojarzy się z niebem i doskonałością, a także z wiecznością. Kręgi utrzymują i zawierają energię, dzięki czemu mogą w nich istnieć cykle wzrostu.

Kręgi są jednymi z najstarszych symboli geometrycznych i powszechnie reprezentują jedność, całość i nieskończoność. W religii aureola nad głową świętego sugeruje jego ukończenie, podczas gdy w buddyjskim tekście obraz odnoszący się do koła reprezentuje oświecenie i doskonałość w jedności z pierwotnymi zasadami.

W naszych umysłach okręgi są jednym z najstarszych symboli geometrycznych.

W naszych snach koło metaforycznie odciska się na kołach rowerowych, monetach, zegarze ściennym, diabelskim młynie, piłkach lub okrągłych potrawach, takich jak pizza, które mają tendencję do wyłaniania się reprezentując ukończenie lub Jaźń. Alternatywnie, śniący może być również przewodnikiem koła – znanym z kręcenia się w kółko lub chodzenia w kółko we śnie. Każdy rodzaj dysharmonii lub zniekształcenia między nieświadomym a świadomym umysłem będzie odpowiednio odzwierciedlał obraz koła.

CZYTAJ  Odrodzenie z popiołów: Interpretacja snu o feniksie

W okultystycznych lub nadprzyrodzonych wierzeniach, stojąc w kręgu, odpędza się negatywną energię i chroni osobę przed atakiem. Wewnątrz kręgu pozwala osobie zachować, trzymać się wewnątrz przed wpływami zewnętrznymi. Krąg we śnie ma nadzieję, że znajdziesz dopełnienie w symbolach, które pojawią się wraz z nim.

The Circle: Ścieżka do indywidualizacji

W alchemii kręgi są przedstawiane symbolicznie, są powszechnie używane zarówno w procesach, jak i naczyniach. Jung łączył alchemię jako symboliczną reprezentację procesu indywiduacji – celu w kierunku samorealizacji poprzez proces integracji świadomego i nieświadomego.  Symbol, który jest identyfikowany przez okrąg, okrąg z kropką w środku lub przedstawienie mandali –  kiedy różne aspekty osobowości zostały zintegrowane.

Biblijne znaczenie alchemii to

Krąg: droga do indywiduacji.

Biblijne znaczenie koła w snach symbolizuje nieskończoność i święte zjednoczenie. koło było wielokrotnie wspominane w Biblii jako kształt samego nieba oraz jako początek i koniec czasu.

Etapy procesu indywiduacji

  1. Konfrontacja z .
  2. Poznanie /męskości lub /męskości – wewnątrz Psyche.
  3. Mana Osobowości.
  4. Jaźń lub proces końcowy. Kręgi można zobaczyć w snach, wizji mandali, które są diagramami rysującymi schematy Jaźni, psychicznej całości.

Interpretacja snów o kręgach

Kiedy śniący zauważa koło w swoim śnie, staje się ono bardzo głębokim obrazem oświecenia, wyższej mocy, nowych początków i wyższej świadomości.

W naszym śnie okrąg zmienia się w różne kolory, takie jak złoty, niebieski, zielony, żółty, fioletowy, które łączą się z twoim wewnętrznym światem. Podobnie jak tęcza lub system, każdy kolor może reprezentować obszar aktywacji lub głębokiej świadomości.

Jeśli śnisz o kręceniu się w kółko, staje się to negatywnym omenem, który jest dość oczywisty. Pokazuje, że możesz robić to samo w kółko w swoim życiu i oczekiwać różnych rezultatów.

Zawsze w naszym śnie, jeśli stoimy lub siedzimy w kręgu, reprezentuje to jedność w liczbach lub ludziach wokół ciebie. sen o pierścieniu sugeruje nową transformację; śmierć lub zniszczenie starego i wprowadzenie nowego.

CZYTAJ  Interpretacja snów: Co oznacza sen o kobiecie?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *