Interpretacja snów: Co oznacza sen o utonięciu?

Znaczenie dlaczego toniemy w naszych snach

Jeśli wcześniej nie doświadczyłeś utonięcia we śnie, możesz uważać się za szczęściarza.

Tonące sny można sklasyfikować jako koszmar, który zwykle wyrywa nas z łóżka w środku nocy. Nawet jeśli to doświadczenie jest tylko snem, nie umniejsza to faktu, jak przerażające jest to uczucie. Są to rodzaje snów, o których rzadko zapominamy, podobnie jak utrata zębów we śnie, utonięcie wydaje się przybierać ten sam strach, o którym myślimy przez tygodnie, a nawet miesiące później.

Co więc właściwie oznacza utonięcie we śnie? Cóż, ta odpowiedź może nie być tak prosta, jak przedstawiają to inne interpretacje, ale coś znacznie bardziej złożonego. Niezależnie od tego, zachodzi zmiana, a sen chce ci pomóc poprzez lepsze jej zrozumienie.

Co oznacza utonięcie we śnie?

W większości przypadków utonięcie wydaje się być związane z emocjonalnym stanem umysłu. Dlaczego? Ponieważ mamy do czynienia ze zbiornikiem wodnym, który łączy nas z tym, co znajduje się pod powierzchnią tych uczuć i emocji, które nas przytłaczają.

Pamiętaj, że niektórzy ludzie walczą o wydostanie się, niektórzy pozostają w zawieszeniu, podczas gdy inni są pochłaniani przez wodę, która ostatecznie ich zabija. Nawet kolor wody pomaga określić jasność tej sytuacji. Utonięcie w snach metaforycznie odzwierciedla, kiedy lub czy wzniesiesz się ponad ten osobisty problem.

Utonięcie w symbolice snu

 • uczucie przytłoczenia w związkach, rodzinie lub pracy
 • przytłaczający stres i lęki, które codziennie cię przytłaczają
 • ogromna ilość obowiązków lub uczuć, lub niemożliwe do opanowania okoliczności
 • zmagasz się z byciem sobą
 • obciążenia emocjonalne z przeszłości
 • nie jesteś w stanie zwrócić się o pomoc do właściwych osób
 • nagłe ataki paniki lub nawykowe przewidywanie niebezpieczeństwa.

Jak zrozumieć, dlaczego toniesz w swoich snych

Ok, z tego, co do tej pory zrozumieliśmy, utonięcie we śnie wydaje się być związane z emocjami. Ale skąd dokładnie bierze się to zagrożenie? Zazwyczaj sny o utonięciu wydają się obracać wokół utonięcia naszego dziecka, utonięcia kogoś, kogo nie znasz, utonięcia w samochodzie, bycia uratowanym, w oceanie lub być może utonięcia w błocie; symbole, które zmieniają, czy to postrzegane zagrożenie należy do ciebie, czy do kogoś innego.

Zasadniczo zbadanie, gdzie, kto lub jak toniesz, pomoże ci skierować się na tę psychologiczną traumę i jak ją naprawić.

Mimo tego, jak żywy może być ten sen, czeka on, aby pomóc ci zwrócić uwagę na coś, co pochłaniało cię od tak dawna. Sam fakt, że ignorowałeś to, sprawił, że treść twojego snu stała się zła, abyś otrzymał wiadomość – po jej uchwyceniu będziesz w stanie zająć się źródłem tych lęków.

CZYTAJ  Byk we śnie znaczenie i symbolika

Czy jesteś gotowy stawić czoła swoim lękom?

Pierwszym krokiem byłoby zrozumienie swoich obaw i zastosowanie ich do konkretnego obszaru w swoim życiu, który jest oczywiście przytłoczony stresem. Po wyodrębnieniu tego, jak się czujesz, gdy toniesz, możesz zastosować to do swoich relacji, pracy, domu, depresji, traumy z przeszłości, pieniędzy, wewnętrznego dziecka i nie tylko…

 1. Skrajna panika. Podczas tonięcia pierwszym początkowym uczuciem jest panika. Jest to symbol senny, który wskazuje na niepokój i obawy przed utknięciem w tym stanie umysłu.
 2. Strach przed utknięciem w tym stanie. Inną wskazówką jest niezdolność do poruszania się lub uziemienia w swoim życiu, gdy walczysz o oddech. Gdy osoba straci zdolność wstrzymywania oddechu, będzie zmuszona do wdychania wody. W snach oddech reprezentuje wchłanianie wpływu; wchłanianie życia emocjonalnego. Wchłonąć coś, przyjąć do swoich myśli lub doświadczenia, rozważyć lub zaakceptować mentalnie.
 3. Zmuszanie się do utrzymywania się na powierzchni. W naszych snach trudności z oddychaniem odzwierciedlają uczucia, które będą odzwierciedleniem walki o przetrwanie w naszym życiu. Może również łączyć się z uczuciem, że jesteś duszony lub przytłoczony w związku lub sytuacji.
 4. Bolące serce. Woda wypełniająca żołądek sprawia, że ciało staje się ciężkie, więc zmusza je do głębszego zanurzenia się, ostatecznie zatrzymując pracę serca. SERCE w naszych snach łączy się z miłością lub dysfunkcją umysłu, ciała i duszy.

Czy toniesz w snach o samochodzie?

Samochody są symboliczne w tym sensie, że przywiązują się do naszych napędów lub podróży życiowych. Teraz coś na twojej drodze zrobiło objazd do twojego nieświadomego stanu emocjonalnego. Wnętrze samochodu mówi ci, że czujesz się uwięziony i nie jesteś w stanie wydostać się z obecnej sytuacji.

Chociaż wiele osób marzy o ucieczce z samochodu, który zanurza się w wodzie. Są to pozytywne symbole senne, które mówią o wydostaniu się z sytuacji, ale pozostawiają za sobą stary napęd, z którego możesz już nie korzystać. Jeśli śnisz o kimś, kto wjeżdża samochodem do wody, sugeruje to, że ktoś, kogo możesz znać, będzie miał nieoczekiwane spowolnienie w swoim życiu.

Kiedy we śnie toniesz w zbiorniku wodnym

Jak wspomnieliśmy powyżej, miejsce, w którym toniesz, staje się wskazówką, aby dowiedzieć się, gdzie może pojawić się ten problem.

Czy utonąłeś w rzece we śnie? Rzeki w snach odzwierciedlają twoją życiową podróż lub ścieżkę, ponieważ ciągle się zmieniają i nieustannie poruszają. Utonięcie w rzece we śnie reprezentuje blokadę w twoich ruchach, która przytłoczy cię emocjonalnie. Ponieważ rzeki znajdują się poza naszym polem świadomości, sen ten informuje, że uczucia te pozostają nieświadome.

CZYTAJ  Interpretacja snów: Co oznacza sen o porzuceniu?

Śnienie o utonięciu w brudnej wodzie łączy w sobie bycie emocjonalnie pochłoniętym z niezdolnością do zrozumienia tego, co się dzieje. sen o utonięciu w błocie mówi o niemożności wyjścia z tej sytuacji, braku jasności, negatywnej lub stagnacyjnej mobilności.

Śnienie w morzu lub oceanie łączy śniącego z nieświadomą częścią jego emocji, która musi zostać uświadomiona. To, co znajduje się pod spodem, nie jest zbadane, a strach przed uwięzieniem pod tymi obszarami, których nie rozumiesz, przeraża cię. W przeciwieństwie do sytuacji, w której toniesz w basenie, sen kieruje cię w stronę twojego pola świadomości lub tego, co jest ci świadomie znane.

Dziecko tonące w snach

Jednym z najbardziej wyrazistych koszmarów jest ten, w którym jesteś świadkiem utonięcia dziecka we śnie. Typowe motywy często obracają się wokół bycia świadkiem, jak dziecko wpada do basenu lub wanny, a ty próbujesz mu pomóc. Jeśli twoje dziecko tonie we śnie, sugeruje to, że nieświadomie lub świadomie dostrzegasz jakieś niebezpieczeństwo, w którym się znajduje.

Czasami może to być tak proste, jak obawy przed śmiercią dziecka lub niezdolność do ochrony go za wszelką cenę (instynkt macierzyński), ale wiele razy może to mieć związek z rozwodem / separacją w twoim związku. Być może jesteś kimś, kto pochłania je emocjonalnie, będąc

Śnisz o kimś, kto tonie?

Za każdym razem, gdy inni ludzie toną w naszych snach, musisz spojrzeć na ludzi w swoim życiu, którzy mogą potrzebować twojej pomocy. Byłoby to metaforyczne uduszenie, które odbierasz w ich życiu.

Śmierć w wodzie przez utonięcie

Sny o umieraniu pod wodą reprezentują, że wchodzisz głębiej w swoją świadomość, więc zaczynasz odkrywać swoją nieświadomość. Umieranie we śnie jest uważane za bardzo pozytywny symbol, który nawiązuje do emocjonalnej transformacji w twoim życiu; śmierć starego ciebie odrodzi się i powstaniesz na nowo.

Biblijne znaczenie utonięcia we śnie?

Woda odgrywa ważną rolę w tym, co reprezentuje samo życie; Chrystus chodził po wodzie, przemienił wodę w wino, a chrześcijanie są chrzczeni w wodzie. Biblijne znaczenie utonięcia we śnie może sugerować transformację, która nastąpi, ale być może będziesz musiał cierpieć, zanim ta zmiana nastąpi.

Duchowe znaczenie utonięcia

Wiele osób online lubi szukać duchowego znaczenia utonięcia, a jak wiadomo, co cię nie zabije, to cię wzmocni. Nawet jeśli umrzemy przez utonięcie lub wydostaniemy się żywi, są lekcje, których można się nauczyć po tym wszystkim. sny, które chcą, abyś był silny w trudnych czasach, ponieważ w końcu się z nich wydostaniesz.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *