Znaczenie snu o półksiężycu: Symbolika i interpretacja

Kształt półksiężyca jest symbolem lub emblematem używanym do reprezentowania etapu fazy księżycowej w pierwszej kwadrze. Księżyc jest bardzo potężnym symbolem reprezentującym kobiecość, dynamiczną zmianę, ponieważ uosabia nowy cykl lub fazę. Jego bliski związek z energią uniwersalnego Ojca (opiekuńczej matki) staje się przeciwieństwem przyciągania w kierunku ciemnej strony.

Przyciąganie grawitacyjne Księżyca na Ziemię jest główną przyczyną przypływów i odpływów oceanów; woda jest związana z naszym stanem emocjonalnym, Księżyc staje się łącznikiem między świadomością a nieświadomością. Księżyc reprezentuje mądrość, iluzję, intuicję i duchowe połączenie.

Różne cykle lub fazy księżyca prowadzą nas w kierunku światła w ciemnej fazie naszego życia w nadziei, że uzyskamy tę ukrytą wiedzę – porównując typ obrazu cyklu księżyca, który odzwierciedla nasiona zaczynające rosnąć, a następnie obumierające dla nowego wzrostu. księżyc w półksiężycu opowiada historię o nowej fazie przejściowej, która ma miejsce w naszym życiu, często pojawiając się w naszych snach lub być może będąc skupionym na księżycu nad tobą.

Znaczenie półksiężyca

Półksiężyc jest opisywany jako ruch wokół Ziemi, przy czym Słońce oświetla tylko praktyczną stronę Ziemi i Księżyca. Ponieważ półksiężyc zawiera zarówno młody (rosnący księżyc), jak i stary (ostrzegawczy księżyc), oba zawierają różne właściwości duchowe.

Księżyc ostrzegawczy pokazuje, że oświetlona część Księżyca zmniejsza się, ponieważ woskowanie lub półksiężyc jest ostatnią fazą miesiąca księżycowego. Woskowanie można uznać za wzrost światła aż do osiągnięcia pełni księżyca.  Ostrzegawczy księżyc reprezentuje jednak przeciwieństwo, czyli zmniejszanie się po pełni księżyca, i jest zawsze oświetlony po lewej stronie.

>

Energia księżyca woskowego jest odnotowywana jako jawna, zewnętrzna i rozszerzająca się, podczas gdy księżyc ostrzegawczy reprezentuje czas refleksji, oczyszczania, odpuszczania i usuwania bałaganu.

Półksiężyc w snach

Półksiężyc w naszych snach reprezentuje początek lub koniec czegoś związanego z emocjami lub życiem wewnętrznym. Te uczucia lub emocje są związane z kobiecą, kreatywną, nieświadomą emocjonalną stroną śniącego. Alternatywnie, ta zmiana lub przesunięcie we śnie kobiety może być związane z jej cyklem menstruacyjnym.

CZYTAJ  Sen O Pszczołach: Co to znaczy?

Symbolika półksiężyca we śnie

Księżyce są uważane za bardzo potężne symbole snów, gdy się pojawiają, jednak są to bardzo złożone symbole, które zawierają wiele nieświadomych elementów. W większości przypadków półksiężyc reprezentuje poważną zmianę lub zmianę u śniącego, może to być odzwierciedlone w nowych związkach, nieświadomych zmianach emocjonalnych, intuicji psychicznej,

  • Płodność i kobiecość.
  • Kreatywność lub wzrost psychiki.
  • Zwiększona mądrość lub intuicja.
  • Seksualność i otwartość na krycie, a więc otwartość.
  • Odnowienie, zakończenie jednej fazy lub rozpoczęcie nowego wydarzenia w życiu.

Starożytne duchowe znaczenie półksiężyca

W starożytnej rzymskiej religii i micie, Luna lub w mitologii greckiej Selene; jest boską personifikacją Księżyca. W starożytnym Egipcie bóstwo księżyca jest kojarzone jako bóg Księżyca. Jego imię w rzeczywistości oznacza „podróżnik”, co może odnosić się do postrzeganej nocnej podróży Księżyca po niebie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *